O meni

Marjeta Novak ima 20 let izkušenj vodenja inovativnih, participativnih in v rezultate usmerjenih skupinskih procesov v kompleksnih kontekstih, kjer se srečajo različni deležniki z namenom usklajevanja vizij in začrtanja poti naprej.

Marjeta je trdno prepričana, da je to, na kak način se lotimo izziva, enako pomembno kot sama vsebina.  Participativno zasnovani procesi, ki upoštevajo različne vidike zadevnega ekosistema, ne prinesejo le robustnejših rešitev, pač pa tudi krepijo povezave in oblikujejo ad hoc skupnosti, ki so pogosto aktivne še dolgo po končanih delavnicah.  

V konfliktih – ki so naraven del naslavljanja kompleksnih problemov – gradi na pristopih prepoznavanja in mobiliziranja notranjih moči, kot sta appreciative inquiry in nenasilna komunikacija.

Marjeta še posebej uživa v delu z velikimi skupinami: od strateških dialogov z več zainteresiranimi stranmi v celotnem sistemu do oblikovanja in vodenja poživljenih konferenc, kongresov in dogodkov za mreženje. Poznana je po svežem, a profesionalnem pristopu, pri katerem uporablja širok nabor orodij, metod in praks za doseganje rezultatov v spletnem, v živo ter  hibridnem okolju.

Leta 2024 se je Marjeta iz Slovenije preselila na vzhodno obalo ZDA (območje Washingtona DC); še vedno pa občasno dela v Sloveniji (ter pogosto na daljavo preko digitalnih kanalov). Pri kompleksnih projektih sodeluje z zaupanja vredno mrežo izkušenih sodelavcev po vsem svetu.

Marjeta je dva mandata vodila Društvo facilitatorjev Slovenije. Bila je tudi dolgoletna skrbnica globalne mreže Art of Hosting Conversations That Matter, ki spodbuja participativne procese in podpira nove generacije facilitatorjev. Za različne naročnike – od podjetij do nevladnikov in javnega sektorja – je vodila na desetine delavnic za razvoj facilitacijskih veščin.

Izbor referenc:

Bridge47, British Council, Celtra, Center for Nonviolent Communication, CER - Center energetsko učinkovith rešitev, CNVOS, Comtrade, Concorde – Development awareness raising & education, CoPoliMAT, Danfoss, DrogArt, Electrolux, Ekonomska fakulteta, Ekologi brez meja, Equality Fund Canada,  Evropska komisija, Fakulteta za družbene vede, Fractality Greece, Gospodarska zbornica,  InCO gibanje ter konference, IUCN - Internatonal Union for Conservation of Nature, Investigate Europe Berlin, MQ Konferenca, SIJ – Slovenska industrija jekla, Epilog, Erste Group Immorent, EURES – Zavod za zaposlovanje,  Gorenje Hisense, Hypo, Fundacija Umanotera, Interkultura Zagreb, International Society for Diversity Management, Knowmads Hanoi,  Ljubljanska borza, Kmetijsko-gozdarska zbornica,  LQ Zagreb, Ministrstvo za javno upravo, Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo, Ministrstvo za okolje in prostor, Ministrstvo za infrastrukturo, Ministrstvo za zunanje zadeve, Mirovni inštitut, Javni zavod Mladi zmaji,  Mestni muzej, Nacionalni inštitut za javno zdravje, Narodni muzej, Nexus France, Osnovna šola Bršljin, Regionalna razvojna agencija ljubljanske urbane regije, Pedagoški inštitut, Plan International, Renewable Grid Initiative, Revoz/Renault, SETCCE, Sinergise, Slovenska filantropija, Služba Vlade za razvoj in evropsko kohezijsko politiko, United World Colleges Organisation, Univerza v Ljubljani, Urad za narodnosti RS, US National Endowment for Democracy, Vrh slovenskega gospodarstva, Wellcome Trust World Health Organisation, World of Synergy, Youth Peace Initiative

Lokacija

Reston, VA (USA)

Družabno