Veščine dialoga so ključne za prijetno in produktivno sodelovanje ter osmišljene odnose v osebnem, poklicnem in družbenem okolju.
Marjetin dialoški pristop, ki temelji na spoštovanju človekovega dostojanstva in je navdihnjen z nenasilno komunikacijo, omogoča ljudem, da se povežejo na ravni globljih vrednot, potreb in stremljenj, kar krepi medsebojno razumevanje in inovativne rešitve.
Veščine dialoga vključujejo tako notranjo igro (miselnost, samozavedanje in osebne odločitve) kot zunanjo igro (besede in dejanja ter učinek, ki ga imamo na druge).
Notranja igra mdr. obsega negovanje odprtosti, radovednosti in empatije; zunanja igra pa se osredotoča na jasno izražanje, spoštljivo poslušanje in delovanje v skladu z našimi vrednotami.
Te veščine skupaj ustvarjajo „operacijski sistem“, ki omogoča pristno povezanost ter skupno snovanje rešitev.
Kje vse nam dialoške veščine pomagajo:
Marjetin dialoški pristop temelji na globalno uveljavljenem modelu, ki ga je razvil dr Marshall Rosenberg (Marjetin neposredni učitelj). Potem ko se je Marjeta leta 2004 na mednarodni konferenci prvič srečala z nenasilno komunikacijo, je NNK obudila v slovenskem okolju. Marjeta je izobraževalna trenerka in facilitatorka, certificirana s strani globalnega Center for noviolent communication.
Ključni vidiki in veščine dialoga: